Zdrowie

Jak wybrać studio masażu?

Medycyna masaży sięga starożytnego Egiptu i Grecji

Masaż orientalny to lek, który od pokoleń jest polecany przez specjalistów masażu orientalnego. Można powiedzieć, że była to starożytna tradycja sięgająca czasów starożytnego Egiptu.

Dziś musimy się dokładnie zastanowić, czy masaż orientalny, o którym słyszymy, jest bardzo starożytną tradycją, która przetrwała do dziś i jego metody dostarczania pożądanego efektu, czy też całkowicie się zmieniły.

Gabinet masażu

Bardzo ważnym czynnikiem przy aranżacji gabinetu masażu są zabiegi oferowane przez gabinety masażu. Wybór terapii powinien być podyktowany przede wszystkim predyspozycjami pacjenta, a nie wielkością pomieszczenia czy sposobem korzystania z masażysty. Często profesjonalny masażysta polecony przez polskiego lekarza medycyny orientalnej jest rozwiązaniem lepszym, dlatego komfort pacjenta jest najważniejszy.

Wybierając studio masażu, powinniśmy dokładnie rozważyć kilka opcji. Pierwsza to wybór zabiegu lub rodzaju masażu. Drugi to oprawa – masaż nowoczesny lub masaż starożytny. Masaż nowoczesny to taki, który pobudza i uspokaja. W pierwszej kolejności mamy możliwość skorzystania z muzyki relaksacyjnej lub zabiegów aromaterapeutycznych. Nie możemy jednak skorzystać z masażu tradycyjnego ani z tzw. Masażu orientalnego.

Masaż nowoczesny to specyficzna forma masażu polegająca na zastosowaniu odpowiednich składników np. olejków, wyciągów roślinnych czy innych substancji leczniczych.

Masaż w profesjonalnej klinice

Trzecią i najważniejszą opcją terapii masażu jest masaż specjalistyczny. Jest to specyficzny rodzaj masażu, znany wielu osobom ze swojego dobroczynnego wpływu na organizm. Wykonywany jest w profesjonalnym gabinecie masażu (np. W gabinecie w pobliskim centrum handlowym lub na dworcu kolejowym), wykonywany jest przez certyfikowanego masażystę przy użyciu odpowiedniego sprzętu i technik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *